Akıllı Telefonlarda Konum {Nasıl} Atılır?

Android ve iOS cihazlardan konum {nasıl} atılır?

Android ve iOS akıllı telefonunuzda konum atma hususi durumunu kullanarak yol tanım etme zahmetinden kolayca kurtulabilirsiniz. İster o an bulunduğunuz konumu, ister gitmek istediğiniz konumu, isterseniz de WhatsApp’ın anlık konum hususi durumunu kullanarak, karşınızdaki kişiye o an nerede olduğunuzu anlık olarak yollayabilirsiniz.

Ilk olarak hatırlatalım; telefondan konum atma işlemini yapabilmeniz için cihazınızın GPS hususi durumunun açık olması gerekiyor.

WhatsApp’tan konum atma {nasıl} yapılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bununla birlikte kuvvetli bir konum aracı. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için söyleşi penceresinin derhal sağ tarafında yer edinen ataş simgesine dokunmanız gerekiyor. İster iOS ister Android olsun, burada bir açık oturum açılacak. Oluşturulan açık oturum üstünden Konum simgesine dokunmanız gerekiyor.

Burada iki değişik seçenek karşınıza çıkacak. Bunlardan ilki anlık konum paylaşma hususi durumunu etken eden, “Mevcut konumu paylaş” iken, ikincisi ise “Şu anki konumu gönder” olacaktır. Eğer karşınızdaki kişiye kendi konumunuzu göndermek istiyorsanız ilk seçeneği, yerinizden anlık olarak haberdar olmasını istiyorsanız da ikinci seçeneği seçmeniz gerekiyor.

Elbet burada üçüncü bir seçenek de bulunuyor. Telefonda konum atma hususi durumunu kullanırken üst taraftaki arama çubuğunu kullanarak istediğiniz yerin konumunu da karşınızdaki kişiye yollayabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir de mühim nokta bulunuyor. Eğer iPhone konum atma hususi durumunu kullanıyorsanız varsayılan olarak Apple Maps uygulaması seçili oluyor. Siz burada yüklediğiniz harita uygulamaları üstünden seçim yaparak hangisinden konum yolladığınızı belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.