Şimdi yükleniyor

Akbank İnternet Bankacılığı Mobil Şifre Alma Ve Hesap Açma 2020

Akbank İnternet Bankacılığı Mobil Şifre Alma Ve Hesap Açma 2020

Akbank İnternet Bankacılığı Mobil Şifre Alma Ve Hesap Açma 2020

Akbank web bankacılığı gizyazı alma; Akbank direkt hesap açma ve gizyazı yenileme şeklinde işlemleri detaylı ve güvenli bir halde uygulayabileceğiniz adımları tek tek anlattık. Akbank direk web bankacılığı ile anında havale/EFT, kredi kartı başvurusu, vadeli hesap başvurusu yada kredi başvurusu şeklinde bir oldukca özelliği kullanabilirsiniz. Akbank direkt gizyazı alma işlemi için banka müşterisi olmanız yeterlidir.

Akbank İnternet Bankacılığı şifre Alma ve Yeni Hesap Oluşturma

Akbank web bankacılığı gizyazı alma işlemi için buradaki(internetsubesi.akbank.com) adrese tıklayarak giriniz. Sonrasında ekranın alt bölümünde bulunan gizyazı al butonuna tıklayınız. Gizyazı alma işlemi 4 aşamadan oluşmaktadır.

  1. Kişisel bilgilerinizin istendiği TC kimlik numaranız ve Anne kızlık soyadı ile ilgili bir ekip sorular ve kart bilgilerinizin sorulmuş olduğu alanla bulunmakta.
  2. Akabinde yönlendirildiğiniz menüde kartınıza ilişik gizyazı girişi yapacaksını
  3. Sonrasında onay için telefonunuza Cep Gizyazı gelecektir.
  4. Netice sayfasına ulaştığınız zamanda ise gizyazı belirleme işlemi yapmanız istenmekte.

İnternet Bankacılığı Hakkında Mühim Bilgilendirme!

Akbank web bankacılığı gizyazı alma yada hesap açma işlemleri için banka size asla mail göndermez. Gönderilen mailler Phishing (Olta) saldırısı ile kişisel bilgilerini çalmayı hedeflemektedir. Bilhassa kart şifreleriniz, doğum yılınız şeklinde tehlikeli sonuç öneme haiz bilgilerinizi öğrenmek adına atılan maillerdir. Bankalar bu şeklinde yollarla müşterilerinin kişisel bilgilerini yada şifrelerini istemezler. Hatta bankalar telefon bankacılığında alan kişi temsilcisi ile konuşurken bile şifrelerinizi istemezler. Gizyazı işlemi web bankacılığı girişlerinde ve telefon bankacılığı işlemlerinde yalnız sistem tarafınca tuşlanması istenir. Banka çalışanına dahi banka şifrenizi vermeyiniz.

Akbank web bankacılığı açma işlemini yalnız kurumun resmi internet sayfası üstünden halletmeye itina gösterin. Kuruma ilişik resmi web sitesinin adresi akbank.com.tr’dir. “Buradan girin” yada “şifrenizi buraya girin” şeklinde bilgiler isteyen değişik internet sayfaları üstünden kesinlikle giriş yapmayınız.

Akbank Cep şifre Nedir?

Akbank web bankacılığı işlemlerinizde sık sık kullanılan SMS ile onay sistemidir. Yukarıda bahsettiğimiz şeklinde gizyazı alma ve tüm giriş işlemlerinizde Cep Gizyazı istenmektedir. EFT/Havale ve öteki bir kaç bankacılık işlemlerinizde gene Cep Gizyazı onayı istenecektir. Bu sebeple banka sistemine kayıtlı numaranızın güncel olmasına itina gösteriniz.

Share this content:

Yorum gönder