Ağaç Kurutma İşçisi

TÜRK MESLEKLER SÖZLÜĞÜ MESLEK BİLGİLERİ   Meslek Detayları   Meslek Kodu : 7521.06   Meslek Adı : Ağaç Kurutma İşçisi     Grup Detayları   Meslek Ana Grubu : Sanatkarlar Ve İlgili İşlerde Çalışanlar   Meslek Alt Ana Grubu : Besin İşleme, Ağaç İşleri, Giyim Eşyası Ve Öteki Sanatkarlar Ve İlgili İşlerde Çalışanlar   Meslek Grubu : Ağaç İşlemcileri, Ahşap Mobilya İmalatçıları Ve İlgili İşlerde Çalışanlar   Meslek Birim Grubu : Ağaç İşlemcileri   Ihtiyaç duyulan Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim     Meslek Detay Detayları   Meslek Tanımı : Buharla ısıtılmış fırında ağaçların kurutulması işlemini meydana getiren kişidir   Vazife ve İşlem Basamakları :
Ağaç Kurutma İşçisi İşletmenin genel emek harcama prensipleri doğrultusunda, vasıta, gereç ve ekipmanları etkin bir halde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
a) Ağaçların fırına yüklenmesine ve yerleştirilmesine nezaret etmek,
b) Buğu vanasında buharın fırın içine dağılmasını ayarlamak,
c) Isıtıcı borularla nemlilik kontrolünü yaparak ağaçların kurutulmasını sağlamak,
d) Ağaçların kuruma yüzdelerini ve hangi şartlar altında kuruduklarını kaydetmek, vb. vazife ve işlemleri yerine getirir.   Güncel Meslek : EVET   Meslek Dosyası Olanlar : Meslek Informasyon Dosyası bulunmamaktadır.  Bunu paylaş:TweetWhatsAppTelegram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.