Ağ Germe Makinesi İşçisi Nedir? Ne İş Yapar?

Ağ Germe Makinesi İşçisi Nedir? Ne İş Yapar? Ağ Germe Makinesi İşçisi Nedir? Ne İş Yapar? Ağ Germe Makinesi işçisi Vazife Tanımı nedir? Ağ Germe Makinesi İşçisi meslek kodu nedir?Ağ Germe Makinesi İşçisi Meslek Tanımı :Dokunan ağların düğümlerini sıkan ve ağlara istenilen gerginliği veren bir makineyi çalıştıran kişidir. Ağ Germe Makinesi İşçisi Meslek Kodu : 8154.50Meslek Adı :Ağ Germe Makinesi İşçisi Grup BilgileriMeslek Ana Grubu :Tesis Ve Makine Operatörleri Ve MontajcılarMeslek Alt Ana Grubu :Durağan(durgun) Tesis Ve Makine OperatörleriMeslek Grubu :Tekstil, Kürk Ve Deri Ürünleri Makine OperatörleriMeslek Birim Grubu :Ağartma, Boyama Ve Kumaş Temizleme Makineleri OperatörleriGereken Minimum Eğitim Düzeyi :İlköğretimMeslek Detay Detayları Ağ Germe Makinesi İşçisi Vazife ve İşlem Basamakları :Ağ Germe Makinesi İşçisi İşletmenin genel emek harcama prensipleri doğrultusunda, vasıta, gereç ve ekipmanları etkin bir halde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a) Boy taraflarındaki ilk gözlere şişler takılan ağı makinenin kanalı içersine sermek,b) Ağın kenarlarında bulunan şişleri germe çengellerine takmak,c) Ağın bolluğunu almak suretiyle çengellere hareket veren motoru belirli bir süre çalıştırmak,d) Makine kanalı üzerini kapak ile kapatmak,e) İlgili vanayı açıp, kanala buğu vermek,f) Çengellere hareket veren motoru yine çalıştırıp belirli müddet beklemek,g) Düğümleri sıkışan ve istenilen gerginliği alan ağı kanallardan çıkarmak suretiyle motorun çalışmasını durdurmak,h) Kanal kapağını açıp, ağın kurumasını beklemek,i) Kuruyan ağı çengellerden çıkartıp, ilgili kısma göndermek,j) Kullanılma esnasında ağları gerçekleştiren düğümlerin kaymamasını temin etmek suretiyle, silindirlerden geçirebilir. vb. vazife ve işlemleri yerine getirir.Güncel Meslek :EVETMeslek Dosyası Olanlar :Meslek Informasyon Dosyası bulunmamaktadır.TÜRK MESLEKLER SÖZLÜĞÜ MESLEK BİLGİLERİ Meslek Detayları Meslek Kodu : 8154.50 Meslek Adı : Ağ Germe Makinesi İşçisi  Grup Detayları Meslek Ana Grubu : Tesis Ve Makine Operatörleri Ve Montajcılar Meslek Alt Ana Grubu : Durağan(durgun) Tesis Ve Makine Operatörleri Meslek Grubu : Tekstil, Kürk Ve Deri Ürünleri Makine Operatörleri Meslek Birim Grubu : Ağartma, Boyama Ve Kumaş Temizleme Makineleri Operatörleri Ihtiyaç duyulan Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim  Meslek Detay Detayları Meslek Tanımı : Dokunan ağların düğümlerini sıkan ve ağlara istenilen gerginliği veren bir makineyi çalıştıran kişidir.  Vazife ve İşlem Basamakları :
Ağ Germe Makinesi İşçisi İşletmenin genel emek harcama prensipleri doğrultusunda, vasıta, gereç ve ekipmanları etkin bir halde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
a) Boy taraflarındaki ilk gözlere şişler takılan ağı makinenin kanalı içersine sermek,
b) Ağın kenarlarında bulunan şişleri germe çengellerine takmak,
c) Ağın bolluğunu almak suretiyle çengellere hareket veren motoru belirli bir süre çalıştırmak,
d) Makine kanalı üzerini kapak ile kapatmak,
e) İlgili vanayı açıp, kanala buğu vermek,
f) Çengellere hareket veren motoru yine çalıştırıp belirli müddet beklemek,
g) Düğümleri sıkışan ve istenilen gerginliği alan ağı kanallardan çıkarmak suretiyle motorun çalışmasını durdurmak,
h) Kanal kapağını açıp, ağın kurumasını beklemek,
i) Kuruyan ağı çengellerden çıkartıp, ilgili kısma göndermek,
j) Kullanılma esnasında ağları gerçekleştiren düğümlerin kaymamasını temin etmek suretiyle, silindirlerden geçirebilir. vb. vazife ve işlemleri yerine getirir. Güncel Meslek : EVET Meslek Dosyası Olanlar : Meslek Informasyon Dosyası bulunmamaktadır.  Bunu paylaş:TweetWhatsAppTelegram

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top