Ağ Dokuyucu-Otomatik Tezgah Nedir? Ne İş Yapar?

Ağ Dokuyucu-Otomatik Tezgah Nedir? Ne İş Yapar? Ağ Dokuyucu-Otomatik Tezgah vazife tanımı nedir? Ağ Dokuyucu-Otomatik Tezgah meslek kodu nedir?Ağ Dokuyucu (Otomatik Tezgah) Meslek Tanımı :İplik yada sicimi birleştirerek, bir ağ meydana getirecek tarzda muntazam aralıklarla düğümleyen bir tezgahını çalıştıran kişidir. Ağ Dokuyucu (Otomatik Tezgah) Meslek Kodu : 8152.17Meslek Adı :Ağ Dokuyucu-Otomatik Tezgah Grup BilgileriMeslek Ana Grubu :Tesis Ve Makine Operatörleri Ve MontajcılarMeslek Alt Ana Grubu :Durağan(durgun) Tesis Ve Makine OperatörleriMeslek Grubu :Tekstil, Kürk Ve Deri Ürünleri Makine OperatörleriMeslek Birim Grubu :Dokuma Ve Örme Makineleri OperatörleriGereken Minimum Eğitim Düzeyi :İlköğretimMeslek Detay Detayları Ağ Dokuyucu (Otomatik Tezgah) Vazife ve İşlem Basamakları :Ağ Dokuyucu (Otomatik Tezgah) İşletmenin genel emek harcama prensipleri doğrultusunda, vasıta, gereç ve ekipmanları etkin bir halde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:a) İplik bobinlerini tezgah üstüne takmak,b) İp uçlarını bulup uçları tezgahının kılavuzlarından geçirmek,c) Tezgahı çalıştırıp, tezgahın çalışmasını ve dokunan ağı denetlemek,d) Boşalan iplik bobinlerini değişiklik yapmak,e) Kopan iplik uçlarını düğümlemek,f) Meydana getirilen düğümlerin kopmaması için düğümlenen kısımlara reçine yada benzeri sıvılardan damlatmak,g) Dokuması biten ağı tezgahtan çıkartmak,h) Makine arızalarını Tahar Ekip Hazırlayıcıya (8262.29) bildirmek,i) Tezgahın temizliğini yapabilir. Tezgahın bakım ve onarım çalışmalarına katılabilir. vb. vazife ve işlemleri yerine getirir.Güncel Meslek :EVETMeslek Dosyası Olanlar :Meslek Informasyon Dosyası bulunmamaktadır.TÜRK MESLEKLER SÖZLÜĞÜ MESLEK BİLGİLERİ Meslek Detayları Meslek Kodu : 8152.17 Meslek Adı : Ağ Dokuyucu-Otomatik Tezgah  Grup Detayları Meslek Ana Grubu : Tesis Ve Makine Operatörleri Ve Montajcılar Meslek Alt Ana Grubu : Durağan(durgun) Tesis Ve Makine Operatörleri Meslek Grubu : Tekstil, Kürk Ve Deri Ürünleri Makine Operatörleri Meslek Birim Grubu : Dokuma Ve Örme Makineleri Operatörleri Ihtiyaç duyulan Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim  Meslek Detay Detayları Meslek Tanımı : İplik yada sicimi birleştirerek, bir ağ meydana getirecek tarzda muntazam aralıklarla düğümleyen bir tezgahını çalıştıran kişidir. Vazife ve İşlem Basamakları :
Ağ Dokuyucu (Otomatik Tezgah) İşletmenin genel emek harcama prensipleri doğrultusunda, vasıta, gereç ve ekipmanları etkin bir halde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
a) İplik bobinlerini tezgah üstüne takmak,
b) İp uçlarını bulup uçları tezgahının kılavuzlarından geçirmek,
c) Tezgahı çalıştırıp, tezgahın çalışmasını ve dokunan ağı denetlemek,
d) Boşalan iplik bobinlerini değişiklik yapmak,
e) Kopan iplik uçlarını düğümlemek,
f) Meydana getirilen düğümlerin kopmaması için düğümlenen kısımlara reçine yada benzeri sıvılardan damlatmak,
g) Dokuması biten ağı tezgahtan çıkartmak,
h) Makine arızalarını Tahar Ekip Hazırlayıcıya (8262.29) bildirmek,
i) Tezgahın temizliğini yapabilir. Tezgahın bakım ve onarım çalışmalarına katılabilir. vb. vazife ve işlemleri yerine getirir. Güncel Meslek : EVET Meslek Dosyası Olanlar : Meslek Informasyon Dosyası bulunmamaktadır.  Bunu paylaş:TweetWhatsAppTelegram

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top