Açlık ve Yoksulluk Sınırı Kaç TL Oldu?

Abone Ol:

Vatanımızda bilinmiş olduğu suretiyle hem Türkiye İstatistik Kurumu hem de bazı sendikalar sayısal araştırmalar yaparak bu tarz şeyleri kamuoyuna duyurmaktadır. 2020 yılının ikinci yarısı için meydana getirilen açlık sınırı ile yoksulluk sınırı duyuruldu. Peki Türkiye’de açlık sınırı kaç TL oldu, yoksulluk sınırı kaç TL olarak duyuruldu? İlgili veriler dört kişilik bir aile baz alınarak yapılmış oldu. Buna bakılırsa piyasaya çıkan verilerin bireysel değil dört kişilik bir aile için düşünebilirsiniz.

Açlık ve Yoksulluk Sınırı Nedir?

TÜRK-İŞ tarafınca meydana getirilen resmi araştırma da Türkiye’de açlık sınırının 2.447 TL ve yoksulluk sınırının ise 7.963 TL olarak duyuruldu.

TÜRK-İŞ tarafınca meydana getirilen resmi duyuruda Türkiye pazarının averajının Ankara şeklinde olduğundan araştırmaların Ankara üstünden yapıldığı açıklandı. Şu demek oluyor ki pazar tutarları Ankara’dan daha pahalı ya da daha ucuz olan şehirlerde bu rakamlarda değişim olabilir. Geçen seneye bakılırsa rakamlarda artmanın olduğu da duyuruldu.

Gene Türk-İş “Besin enflasyonunda son on iki ay itibariyle artış oranı yüzde 18,56 oldu. Senelik averaj artış oranı ise yüzde 13,45 olarak hesaplandı.” yönünde bir izahat da yapmış oldu.

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Cevap : @name

×

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir