7 Bin 500 Astsubay Alımı Planlanıyor! İlanlar Gelecek

Abone Ol:

Ulusal Müdafa Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı her yıl tertipli olarak astsubay rütbesi için askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. 2019 senesinde alımlar geçen senelere bakılırsa aynı vakit diliminde yapılmış oldu sadece 2020 senesinde pandemi sürecinden sonrasında bazı sarkalar oldu. Öyleki ki yayımlanması beklenen astsubay alımı ilanlarından hemen hemen haber gelmedi. Buna bakılırsa kısa vadede 7 bin 500 kişilik astsubay alımı planlanıyor. Peki alım ilanı ne vakit yayımlanır, ilanın hangi tarihte duyurulacağı belli oldu mu?

7 Bin 500 Astsubay Alımı Planlanıyor

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı her yıl averaj 3 bin 500 civarında astsubay alımı gerçekleştirmekte olup Şubat 2021 zamanı itibari ile Jandarmanın gene değişik sınıflar dahilinde toplam 3 bin 500 astsubay alımı ilanını kamuoyuna duyurması beklenmektedir.

Ulusal Müdafa Bakanlığına bağlı kuvvet komutanlıkları da gene buna benzer bir sayıda astsubay alımı gerçekleştirmekte sadece kamuoyuna resmi sayıyı duyurmamaktadır. Askeri kaynaklara bakılırsa gene 4 bin civarında astsubay alımı planlanıyor. Muhtemelen 2020 Aralık ya da 2021 yılı Ocak, Şubat ayında beklenen ilanda 4 bin kişilik astsubay alımının yapılması ön görülmektedir.

Ulusal müdafa Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının averaj 4 ay içinde toplam 7 bin 500 kişilik astsubay alımı ilanını kamuoyuna duyurması ön görülmektedir. Peki ilanlar ulaştığında bildirim almak, kaçırmak istemez misiniz? Derhal mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Cevap : @name

×

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir