60 Bin Öğretmen Atamasında Tarih Belli Oluyor! Kritk Zamana Girildi

60 bin ogretmen atamasinda tarih belli oluyor kritk zamana girildi 5fcc9befda942

Abone Ol:

Ulusal Eğitim Bakanlığı her yıl öğretmen atamalarına devam ederken son 2 senedir 40 bin kişilik öğretmen ataması gerçekleştirildi. Yalnız atamalara rağmen halen acil ihtiyaçlarda kapanma olmadı ve 80 bin ücretli öğretmen bu yıl için gene göreve başlatıldı. Okullarda iyi bir eğitim verilmesi için MEB sınıf kontenjanlarını düşürüyor ve bu durum öğretmen ihtiyacını artırırken 2021 yılı için 60 bin öğretmen ataması talebini adaylar yenilemeye devam ediyor. Buna bakılırsa eleştiri zamana girildi.

60 Bin Atama Zamanı Ne Zaman Belli Olacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM’de pazartesi itibari ile tüm bakanlıklar ve kamu kurumlarının bütçeleri, atamalarına ilişkin bir fazlaca detay belli olacak. Geçen yıl Aralık ayının ikinci haftasının sonlarından sonrasında TBMM’de görüşmeler bitmiş ve öğretmen ataması ilanı çıkmıştı. Bu yıl MEB bütçe ve atama görüşmesi 13 Aralık tarihinde yapılacak. Özetlemek gerekirse 60 bin öğretmen ataması için eleştiri tarihe girildi. Adaylar 60 bin atamayı fazlaca istiyor.

MEB 60 Bin İsteyebilir

Twitter’dan gelen bilgilere bakılırsa Ulusal Eğitim Bakanlığının Maliye Bakanlığından 60 bin atama isteyebileceği ön görülüyor. Bilhassa salgından dolayı öğretmenlerin korona virüsüne yakalanması, 62 bin yönetimsel izinli öğretmenin olması, 140 bin öğretmen açığının bulunması 60 bin atama talebini güçlendiriyor.

Her Gün Saat: 18.00’de Öğretmen Etkinliği

Öğretmenler seslerini duyurabilmek, çocuklarına kavuşabilmek ve 60 bin atama isteklerini iletmek için dün başlamış olan etkinlikte her gün saat 18.00’da Twitter üstünden buluşma ve etkinlik yapma sonucu aldı. Buna bakılırsa öğretmenler 5 Aralık ile 12 Aralık evveliyatına kadar her gün 1 milyon üstünde tweet atarak gündeme girecek. Adaylar için eleştiri tarihe girildi ve 13 Aralıkta MEB bütçesi oldukça yüksek olasılık belli olacak, atama ilanı duyurulacak.

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Yanıt : @name

×

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir