Ana Sayfa > Yatırım > 4/D Kamu İşlerine Yüksek Zam Teklifi! O Kurumda 4 Bin 500 TL Oldu Maaşlar

4/D Kamu İşlerine Yüksek Zam Teklifi! O Kurumda 4 Bin 500 TL Oldu Maaşlar

4 d kamu islerine yuksek zam teklifi o kurumda 4 bin 500 tl oldu maaslar 5fd1e8e85debd

Abone Ol:

Devletimizde görevlerine devam etmekte olan kamu kurumları bilinmiş olduğu suretiyle bünyelerinde istihdam etmek suretiyle işyar, sözleşmeli personel ve kamu işçisi alımı gerçekleştirmektedir. Işgören ile sözleşmeli personellerin atamaları KPSS ile olurken kamu işçileri kura ile atanmaktadır. Buna bakılırsa değişik kamu kurumlarında vazife yapmakta olan kamu işçileri değişik oranlarda değişen maaşlar almaktadır. Bu şeklinde ayrımların olmasının engellenmesi adına kamu işçilerine yüksek zam önerileri yapılmaya devam ederken bir belediye harekete geçti ve kamu işçilerinin maaşlarını doğrusu 4/D ile çalışanların maaşlarını 4.500 TL olarak düzenledi.

Tuzlukçu Belediyesi ilk Adımı Attı

Tuzlukçu Belediyesi tarafınca atılan ilk adım ile belediye de görevli kamu işçilerinin maaşlarına zam yapıldığı ve 4/D ile çalışan kamu işçilerine en düşük 4.500 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Bundan sonrasında Tuzlukçu Belediyesinde vazife meydana getiren işçiler 4.500 TL’den başlamış olan ve artan maaşlar alacaktır.

Kamu İşçilerine Ne Kadar Zam Olacak?

4/D ile çalışan kamu işçileri kurumdan kuruma değişen maaşlar alıyor. Kimi kurumda 3.000 TL alan işçiler kimi kurumda primler ile birlikte 9.000 TL’ye kadar ödeme almaktadır. Kamu işçileri 4d ile çalışıyor sadece maaş farklarının olması eleştiri hedefi olurken ilgili düzenlemeler ypaılıyor. Önümüzdeki süreçte kamu işçilerinin maaşlarını bir birine yakın olması için yeni emek harcamalar yapılacaktır.

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Cevap : @name

×

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir