ccv

27. Dönem POMEM KPSS Taban Puanları Düşürülecek Mi?

Abone Ol:

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı bugün 27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kılavuzunu duyurdu ve bir oldukça detay belli oldu.

27. dönem POMEM İlanı Burada

Yukarıdaki bağlantı aracılığı ile POMEM ilanını ve müracaat kılavuzunu görebilirsiniz. Buna nazaran 27. dönem POMEM ilanında bir oldukça detay belli oldu ve KPSS taban puanları da öğrenildi. Öyleki ki lisans mezunlarının müracaat yapmak için 60 ile üstünde puan, ön lisans mezunlarının ise 65 ile üstünde puan almış olmaları gerekmektedir. Bu puanların altında puan alan adaylar müracaat edemez. (lisans 59 küsür, ön lisans 64 küsür puan alan adaylar başvuramaz.

KPSS Taban Puanları Düşürülür Mü?

Lisans mezunları başvurularını yapabilmek için puanların 55 olmasını ön lisans mezunları ise müracaat yapabilmek için KPSS puanlarının 60 olmasını talep etmektedir. Bilinmiş olduğu suretiyle evvel ön lisans 70 isteniyordu ve 65’e düşürüldü yalnız lisans mezunlarının puanları düşürülmedi ve durağan(durgun) kaldı. Oldukça sayıda aday puanların düşürülmesini talep ediyor.

Buna nazaran duyuru resmi olarak duyuruldu bu sebepten dolayı puanların daha da düşürülmesi pek olanaklı görülmüyor fakat adayların talepleri doğrultusunda bir sonraki POMEM ilanında KPSS taban puanları düşürülebilir.

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Cevap : @name

×

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolokayitci jigoloilansitesi jigolosahibinden jigoloajansimiz jigolodiyarı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün