2021’de Daha Mutlu ve Sağlıklı Bir Girişimci Olun

2021 ile birçok kişi sağlıklı yaşamı yaşam tarzının bir parçası haline getirecek. Merriam-Webster sözlüğü bir girişimciyi ‘’iş kuran ve para kazanmak için riske girmeyi göze alan bir kişi” olarak tanımlar. Bu nedenle girişimciler örnek teşkil etmeli ve ekiplerine sağlıklarını göz önünde bulundurarak kendilerine de yatırım y

aptıklarını göstermelidir. Mahatma Gandhi’nin sözü buna en güzel cevaptır; “Gerçek zenginlik sağlıktır, altın ve gümüş parçaları değil.” Sağlığınız varsa, hiç kimse sizi altın veya gümüşü veya peşinde olduğunuz şeyleri elde etmekten alıkoyamaz. “Sağlıksız bir vücut zihni zayıflatır.” Ekibinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli olan tüm ayarlamaları izin vererek liderlik edin.

COVID-19 Pandemisinin Ardından İyilik Hali Trendi
Bir girişimci olarak, ekibinizin sadece para kazanmalarını değil, genel yaşam tarzlarının daha iyi hale gelmesi için bir şeyler yapmalarını da desteklemelisiniz. COVID, birçok kişininsağlıklı bir yaşam planlarına yardımcı olabilecek herhangi bir egzersiz tesislerini kullanamadan evden çalışmasına neden oldu. Ve uzaktan çalışma, bir süre daha ortalıkta olacağından, ileriye dönük planlarınız nelerdir? Ekibinizle daha derinden bağlantı kurmak ve daha sağlıklı yaşam yoluna başladıklarında onların rotasında kalmalarına yardımcı olmak için ne yapıyorsunuz? Belirli sayıda adımda yürümek ve günde iki sağlıklı öğün yemek için hedef koymak için kısa bir Pazartesi toplantısı planlamayı deneyin. Ardından yeni başlayanların çabalarını azaltmadan genel başarıyı değerlendirmek için Cuma günü takip edin. Daha önce bir Crossfit spor salonuna gittiyseniz, takım zihniyetinde büyükler ve ne kadar küçük olursa olsun tüm çabaları alkışlıyorlar. Ekibinize ne yaptığınızı göstererek cesaretlendirin ve onların da diğerlerini cesaretlendirmesini sağlayın.

Şirketlerin Pandemi Sırasında Moral Arttırmasının Yolları
Çalışanlarınızın bazılarının programlarına uyum sağlamak zor olabilir ve onlara yardım etmek için zaman ve finansal yardıma nasıl izin verileceğini belirlemek için IK ile iş birliği yapmanız gerektirebilir. Pek çok insan yıla daha sağlıklı yaşamak için bir hedef koyup başlar, ardından unutulur gider. Çünkü çevreleri plana devam etmelerine izin vermez. Evde çalışmak, çalışanlarınızın bir ofis ortamında olduğundan daha fazla dışarı çıkıp yürümelerine izin verebilir. Sisteminizi, bunu yapmalarına izin verecek şekilde mi kuruyorsunuz? Çalışanlarınız işlerini yapmak için gelmek zorundaysa, firmadan elde edilecek ekstra karlardan onlara hiçbir ücret ödemeden sağlıklı beslenme seçenekleri sunuyor musunuz? Çalışanlarınızın daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için ekibinizin liderliği olarak nelerden fedakarlık ediyorsunuz? Egzersiz yaratıcılığı artırır ve birçok araştırma raporu, bu alanda beyne nasıl fayda sağlayabileceğini göstermektedir. Ekibinizdekilerin daha sağlıklı bir yaşam tarzına geçmelerine yardımcı olduğunuz için hiçbir zaman parasal bir ödül alamazsınız. Ancak bir lider olarak, ekibinizin sağlıklı yaşamasına izin vererek çok daha büyük bir şey yapıyor ve zenginliğe giden bir yol sunuyor olacaksınız. Çalışanlarınızın sağlıklı yaşaması ve egzersiz yapması size yaratıcı bir ekip sunar. Ve böyle bir ekibe sahip bir girişimci olarak, başarıyı daha hızlı yakalarsın.

Şirket Çalışanlarınızın Sağlıklarını Ne Kadar Düşünüyorsunuz?
Ekonomik koşullar, geliri azalan veya geliri olmayanların maliyetleri nedeniyle sağlıklı beslenmeye erişim azalıyor ve bu zamanlarda liderlik etmek değerli oluyor. Çalışanlarınızdan bazıları, COVID tarafından zorunlu kılınan şartlara maruz kalıyor olabilir. Mesela; yarım maaşla geçiniyor, bütün gün pc başında toplantılara katılıyor, hareket etmeden bir zaman geçiyor olabilir. Asıl şimdi sağlıklı yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olacak bir planı yürürlüğe koymayı düşünmek için iyi bir zaman olabilir. Siz işinizi ve ekibinize en uygun olanı bilirsiniz. Firmanızda çalışırken sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için zorluklarının neler olduğunu ve lider olarak sizin nasıl yardımcı olabileceğinizi sormak size zarar vermez. Bu yaşam tarzını yaşamıyorsanız, onlara taahhütte bulunmayı deneyin. Evde egzersiz yapmalarını sağlayacak zamanı vermeniz çalışanlarınıza fayda sağlayabilir. Sağlıklı bir girişimci olun, örnek olun, ekibinize hedefinizin ne olduğunu ve oraya nasıl ulaştığınızı gösterin. Onlardan geri bildirim alırken mücadelelerinizi ve başarılarınızı görmelerine izin verin. Bir lider olarak, şirket genelinde belirli bir kilo kaybı için hedef belirleyebilir ve yıl sonuna kadar her çalışanın günde en az bir sağlıklı öğün yemek yemesini hedefleyebilirsiniz. Ekibiniz onların sağlığına önem verdiğinizi ve gelir elde etmenin bir yolunu sunduğunuzu bildiğinde, daha güçlü ve uyumlu olacaklardır. 
Kaynak: https://www.entrepreneur.com/article/361283

Finansal Sağlığı Oluşturan AlışkanlıklarFinansal alışkanlıklarınızı yapılandırmak için yol gösterici ilkeler:
 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir