2020 Senesinde Finansal Huzura Ulaşmak İçin Bu Rutini Uygulayın

1
8

Aylık finansal hedeflerinizi listeleyin. Örnek; kredi kartı borcunu kapatmak, gelirin %10’unu biriktirmek, tatilde x lira harcamak… şeklinde.

2
8

Bankanızın web sayfasına girin ve minimum 15 dakika ekstrenizi, hesap hareketlerinizi, her şeyi detaylıca inceleyin. Borçları görmek istemeseniz, satmaca ödemelerini anımsamak istemeseniz de kendinizi zorlayın. Dikkatsizlik etmeyin KONTROL sizde, GÜÇ sizde.

3
8

Aralık ayında yapacağınız harcamaları İSTEK/İHTİYAÇ diye ayırın. Her grubun altına alt başlıklar yazın. Bunu yaparken düşünün, hissedin.

4
8

Listedeki her harcamanın yanına sayı yazın – şu demek oluyor ki kaç para ayıracaksınız. Toplam HARCAMAnız, GELİRinizi geçmemeli.

5
8

Bu ay için not aldığınız “İSTEK” harcamalarını gene gözden geçirin. GERÇEKTEN talep mi, değilmi? Geçtiğimiz ayki “talep” harcamaları sizi mutlu etti mi? Nefes alın ve düşünün, bütçeye uymayan isteklerden vazgeçmenin zamanı gelmedi mi?

6
8

Kağıda yazdığınız bütçenizi cüzdanınıza yerleştirin. Sizinle yaşasın. Dinamik, esnek olsun. Ondan korkmayın, itmeyin, atmayın. O sizin yardımcınız.

7
8

“Yaşam kısa” deyip kendinizi kandırmayın. Ev, eğitim, evlenmek, çocuk okutmak, topluma yararlı olmak şeklinde büyük hedefleri düşünün. (…)

8
8

Siz paranın efendisi olun. Onu ne baş tacı edin, ne yok sayın, gerektiği kadar önemseyin ve YÖNETİN.

Yorumlar

Kalan Karakter 800
GÖNDER

talep birinç

para biriktirmek isterim bir türlü beceremiyorum destek olursanız sevinirim

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir