Ana Sayfa > Yatırım > 10 Tane Yeni İş Fikri

10 Tane Yeni İş Fikri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Tecrübe etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

İş fikri 1: Videolarla Yanıt Veren Destek Robot

Akıllı hoparlörler artık oldukça eskide kalan bir düşünce. Eğer etkisinde bırakan bir cihaza haiz olmak istiyorsanız, Kickstarter sitesinde yüzünü gösteren kişisel robot Peeqo’ya göz atmalısınız. Google Home ve Amazon Echo şeklinde, Peeqo da sözlü sorulara yanıt verebiliyor. Farkı ise, Peeqo cevaplarını hususi olarak seçilen kısa videolar ya da GIF’ler aracılığı ile veriyor. Zira 2019 senesinde yaşıyoruz ve artık hiçkimse düzgüsel yollarla yazışma kurmaktan hoşlanmıyor.“Bu projeye ilk başladığımda kodlama ile ilgili hiçbir şey bilmiyordum, hatta Raspberry Pi ile Arduino arasındaki farktan dahi haberim yoktu.” diyen Peeqo’nun yaratıcısı Abhishek Sinhh, ondan sonra işin temellerini öğrenerek bu tarz şeyleri New York Üniversitesi Tisch Sanat Okulu’ndaki, “İnteraktif Telekominikasyon Programı” tezi için kullanmaya başladı. “Ortaya çıkardığım sistemi çevrimiçi olarak yayınladıktan sonrasında, aniden patladı ve Reddit sitesinde iki kez en popüler gönderi konumuna terfi etti. Sonrasında ise yüzlerce insan, onlara hususi Peeqo üretmem için beni ileti yağmuruna tuttu. Bu insanların birçoğu ile yaptığım görüşmelerin peşinden, kendi başınıza montajını yapabileceğiniz bir Peeqo seti ile yola çıkmak artık mantıklı gelmeye başladı.” diyerek ürünün ortaya çıkış aşamalarını özetleyen Singh, nu kitin içinde, kendi Peeqo’nuzu yapmak için ihtiyacınız olan her şeyin bulunduğunu belirtiyor. Herhangi bir alet edevat ihtiyacı duymadan montajı yapılabilen Peeqo ile hepimiz eğlencenin içine dalabilir.

 
İş fikri 2: Hepsi Bir Arada Hamak Sistemi

Hamak ile kampçılığın popülaritesi arttıkça, sırt çantası ile yola düşenler için seçenekleri de evrimleşerek daha sofistike bir duruma gelmeye başlıyor. Bu gelişmenin örneklerinden biri de Kammock şirketi tarafınca üretilen ve Mantis adlı hepsi bir arada hamak. Hafifçe tasarımlı bu yeni ürün, çadır kullanmanın tüm faydalarını ve rahatlığını size sunarken, ağaçların içinde, tabiat ile iç içe uyumanıza da olanak veriyor. İhtiyacınız olan her şeyi süze sunan bu ufak paket, 230 kilograma kadar yük taşıyabildiği şeklinde, gece deliksiz bir uyku çekebilmeniz için lüzumlu şeylere de haiz. Bu gereksinimler içinde sizi yağmurdan sakınan aparat, böcekleri dışarda tutan ağ, ağaçlara zarar vermeyen montaj sistemi ve ıvır zıvırınız için kafi sayıda göz de bulunuyor.Her mevsim şartına uygun olduğu iddia edilen Mantis, kullanıcılarına gerekseme duydukları şekilde düzenleme imkanı vererek hava şartlarına uygun şekilde kamp yapmalarına olanak veriyor. Mantis’in standart ve Mantis UL isminde iki modeli bulunuyor. Mantis UL, fazladan hafifçe olan versiyon ve 1 kilogramın altında bir ağırlığa haiz. Model buna karşın yağmurluğa da haiz. Öteki taraftan standart model de ağırlık bakımında pek geri plana atılacak cinsten değil, zira bir tek 1 kilogram 150 gram ağırlığa haiz.
 
İş fikri 3: Dünyanın En Koyu Boyası

Dünyanın en karanlık maddesi Vantablack’i duymuş olmalısınız. Vantablack o denli koyu bir siyah ki, üstüne düşen ışığın yüzde 99.965’ini emiyor. Başka bir deyişle geriye bir tek yüzde 0.035’li bir kısım kalıyor. Doğrusu bu maddeyi göremiyorsunuz, tek gördüğünüz etrafındaki boşluk ve beyniniz size bu boşlukta bir şey olması icap ettiğini söylediği için Vantablack’i fark ediyorsunuz. Araç-gereç o denli koyu bir siyah ki, 3 boyutlu bir nesnenin üstüne uygulandığında, nesnenin iki boyutlu şeklinde görünmesine niçin oluyor. Işığı neredeyse tamamen emen ve yansımasına engel olan bu araç-gereç, üçüncü boyutu görmenizi tamamen olanaksız hale getiriyor.Bu benzeri olmayan özellikleri ve potansiyel uygulama alanları sebebiyle, başta sanatçılar olmak suretiyle birçok insan bu malzemeye ulaşmak istiyor. Fakat bazı yasal durumlar ve patent hakları sebebiyle, Vantablack genel kullanıma açık değil. Bu sıkıntıyı aşmak ve süper koyu malzemeyi sanat camiasına kazandırmak için, Birleşik Krallık’tan Stuart Semple, yazdırılabilir bir versiyon yarattı. Aynı teknoloji sayılmayacak bu ürün, Vantablack kadar başarıya ulaşmış olmasa da, yüzde 98 oranında ışığı emerek, görüp görebileceğiniz en karanlık boyayı size sunuyor.
 
İş fikri 4: Uçan Lamba

Bilim kurgu yazarı ve fütürist Arthur C. Clarke, “Yeterince gelişmiş teknoloji, sihirden ayırt edilemez.” demiştir. Bu söz, İtalyan tasarım atölyesi Idea3Di tarafınca geliştirilen yeni Levia lamba için söylenebilecek tarzda. Lamba ilk bakışta, beyaz ve siyah renkli mermer üstüne yerleştirilmiş ve yarı endüstriyel şık bir tasarım şeklinde görünüyor. Yakından bakıldığında ise, büyük LED ışıklandırma parçasının, sanki başka bir dünyadan gelmişçesine havada durduğu ve görenleri etkileyecek bir etkiye haiz olduğu anlaşılıyor.“Levia oldukça havalı ve elektromanyetik indüksiyon yöntemi kullanılarak oluşturulan bir havalandırma sistemi” sözleri ile özetlemek gerekirse Levia’yı özetleyen Idea3Di kurucularından Ferdinando Petrella: “Levia gelişmiş teknoloji, enerji tasarrufu ve yaratıcı tasarım ögelerinin bir araya gelmesi ile ortaya çıktı. Tabandaki mermer üstünde bulunan dokunmatik tuş ile ışığı kapatabilirsiniz ve ışık sönse de ampul havada asılı kalmayı sürdürüyor. Yine ışığı açma için ise, tek yapmanız ihtiyaç duyulan ampülü üst kısma yaklaştırmak. Böylece LED filamentler ortamı aydınlatmaya, ampül de havada süzülmeye başlamış olacak.” sözleri ile ürünlerini tanıttı.
 
İş fikri 5: Kompakt Şablon Aracı

Günümüzde defterler birçok değişik biçim, boyut ve halde karşımıza çıkıyor. Ne iş için kullanacak olursanız olun, size ve işinize uygun bir defteri büyük olasılıkla bulabilirsiniz. Peki ya başka birinin sizin için ideal defteri tasarlamasına bel bağlamak zorunda olmasaydınız iyi mi olurdu? Diyagramlar, yapılacak listeleri, grafikler ve daha niceleri için istediğiniz kalıpları istediğiniz şekilde çizebilmenizi ve kendinize hususi defterinizi yaratabilmenizi sağlayacak bir vasıta olsa iyi mi olurdu? İşte bu vasıta artık gerçek oldu ve adı da Sketchmark.Kickstarter sitesinde kampanyası süregelen Sketchmark için yaratıcısı şu sözleri kullanıyor: “Birçok şablon aracı belirli kullanıcılar için üretilmiş olsa da, biz esnek ve hepimiz tarafınca kullanılabilecek bir vasıta yarattık. Sketchmark gazetecilik, çizim ve tasarım şeklinde birçok alan için 15’in üstünde mühim çizim yapılabilmesini elde eden ve bir tek kredi kartı büyüklüğünde olan bir şablon aracı. Sketchmark madde madde listeniz ile gazetecilik alanında, mimari tasarımları denetlerken ya da kendiniz için karalama yaparken kullanabileceğiniz sayfalar yaratmanızı sağlar. Sketchmark işlevsel tasarımı yardımıyla, sizin için muhteşem bir kullanım sunuyor.”
 
İş fikri 6: Moleküler Kahve

Kahve çekirdeğine gerek kalmadan kahve keyfini yaşamak için kolları sıvayan ABD Birleşik Devletleri’nin Seattle kentinde kurulmuş olan Atomo girişimi, kısa sürede Kickstarter sitesinde başlattıkları kampanyalarında, moleküler kahve ile kahvenin leziz tadını kahve kullanmadan sunmayı teklif ediyor.Yeni girişimi için arayışını sürdürdüğü dönemde, Atomo kurucusu ve CEO’su Andy Kleitsch, tek kriterinin dünyaya faydası dokunacak bir düşünce olması bulunduğunu söylüyor. Sonradan sıkıntılı bir süreç olduğu ortaya çıkan kahve üretimini araştıran Kleitsch, İklim değişimi ile önümüzdeki 30 yıl içinde, günümüzde kullanılan kahve üretim bölgelerinin yarısının kullanılamaz hale geleceğini farketti. Ormanları yok edecek olan iklim değişimi, kahve üretimini daha yüksek kotlara taşınmaya zorlayacak ve bu kahve üretim favrikaları da ormanların azalmasında hisse sahibi olacak. Fakat Atomo, sunmuş olduğu yeni kahve ile bu kaybın önüne geçmeye katkı sağlayabilir.
 
İş fikri 7: Mürekkepli ve İnternet Bağlantılı Hava Durumu Gösterir Poster

Günümüzde akıllı telefonlar için yüzlerde değişik hava durumu uygulaması bulmak mümkün. İstediğiniz uygulamayı indirip telefonunuzda kullanabilirsiniz fakat, açık konuşmak gerekirse bu uygulama, telefonunuzdaki öteki onlarca uygulama ve her gün gelen onlarca bildirim içinde kaynayıp gidiyor. Bundan dolayı insanoğlu evlerinin bir köşesinde, göz önünde duran ve devamlı hava durumunu gösteren seçenekleri tercih ediyor. Tek sorun ise, bu hava durumu sorununu çözmek için evinize bir tane daha ekran koymak zorunda duracak olmanız.Typified firmasının yeni Weather Poster’i bu sıkıntıyı aşmak suretiyle tasarlandı. Bu ekran işlenmiş akıllı mürekkep kullanan ve İnternet bağlantılı ufak bir bilgisayara haiz poster, günlük hava durumunu gösteriyor. Ürünün yaratıcıları Kickstarter sitesindeki kampanya sayfalarında “Hava tahminleri değiştikçe kağıt üstündeki mürekkep de değişiyor. Çevrimiçi bilginin altın çağını yaşamamıza karşın, bu bilgiyi elde etmek için teknolojiyi yaşamımıza rahatsız edici ve talepkar hali ile sokmamız gerekiyor. Ekranlar dikkatimizi çekerek istediğimizden fazlaca daha uzun süre onlarla ilgilenmemize niçin oluyor. Öte taraftan Weather Poster, üstünde herhangi bir aydınlatma bulunmayan ve temel olarak bir tek hava durumunu gösterir bir poster olduğundan, tv ya da telefon şeklinde devamlı dikkatinizi dağıtmaz.” sözleri ile Weather Poster’i tanıtıyor.
 
İş fikri 8: Aşırı Soğuğa Uygun Kışlık Mont

Yakın süre ilkin Kickstarter’da kampanyası süregelen Norrland Parka, tabiri caizse montların İsviçre çakısı denebilecek meziyetlere haiz. Tahmin edilebileceği şeklinde, sizi soğuktan korumak suretiyle tasarlanan ve buna uygun malzemeler ile üretilen mont, -30 dereceye kadar rahatça kullanılabilirken, bununla beraber rüzgar, kar ve yağmuru da dışarda tutabiliyor. Dahası, Norrland Parka’nın ufak cihazlardan hoşlanan açık hava meraklılarını doyum etmeye kafi gelecek kadar fazla işlevi de bulunuyor. Bu özellikler içinde akıllı telefon, tablet ve kulaklık koymak için cepler ve cüzdanınız için RFID ile korunan güvenli bir cep bulunuyor. Öteki gizleme alanları içinde ise güneş gözlüğü ve geçişlik için cepler bulunuyor. Bunlar haricinde, Apple Pencil’a hususi bir cep de bulunuyor. Eğer Apple Pencil kullanmıyorsanız da, bu bölümde halihazırda bir dokunmatik ekran kalemi içeriyor.Hakereke halindeyken, üstelik de soğuk havalarda cihazlarınızın şarjı dolu olarak kalmasını sağlamak oldukça sıkıntılı olabilir. Bu sıkıntıyı aşmak için Norrland Parka’nın üstüne 6,000 mAH’lik bir batarya yerleştirilmiş ve direkt akıllı telefon ya da tabletininizin bulunmuş olduğu cebe bağlanabilir hale getirilmiş. Montun muhtemelen en ilgi çeken özelliği ise, üstüne yerleştirilmiş olan kablosuz bağlantı noktası. İstenildiği anda 5 cihaza kadar İnternet bağlantısı sunabilen cihazın bağlantı noktası adı ve şifresi, içinde bulunmuş olduğu cepte yazıyor.
 
İş fikri 9: Sokak Fotoğrafçılığına Uygun Kamera Lensi

Bayağı lensleriniz ile kazandığınız fotoğraflardan sıkıldınız mı? Öyleki ise Lomography’ye göz atabilirsiniz. ABD Birleşik Devletleri’nin New York kentinde etkinlik gösteren lens şirketi, uzun süredir garip kamera lensleri üreterek isminden bahsediyor. Şirket şimdi de onuncu projeleri olan Lomogon ile Kickstarter’da karşımıza çıktı. Temelde sanat içerikli bir lens olan Lomogon, haiz olduğu benzeri olmayan ve alışılmadık özellikleri yardımıyla, sokak ve seyahat fotoğrafçılığı için uygun hale gelmiş.Renkleri ve kontrastı yükselterek hatasız bir fotoğraf çekmeye olanak veren Lomogon, bu açıdan Lomo LC-A+ lenslere benziyor. Muhteşem geometriye haiz yuvarlak ve benzeri olmayan delikleri yardımıyla, dairesel bokeh efektini, çağıl lenslerden değişik bir halde yapmayı başarıyor. 32 mm odak derrinliği ve 0.4 mm minimum odaklama uzaklığı ile, Lomogon size fazlaca yakın ya da geniş açılı fotoğraf çekme hazzı sunuyor. Hız için tasarlanmış olan lens mekanizması f/2.5 ile f/11 içinde inanılmaz kısa süre içinde geçiş yaparak, hiçbir anı kaçırmayacağınızdan güvenli oluyor.
 
İş fikri 10: Katlanabilir Kamp Ateşi

Açık hava ve kampçılık için altın bir çağda yaşıyoruz. Kantı olarak da, nerede ise her kamp ürününü artık taşınabilir ya da katlanabilir versiyonları bulunuyor. Katlanabilir çadırlar, ocaklar, masalar, sandalyeler ve hatta güneş enerjili mangallar bile sırt çantasına sığacak boyutlarda bulunabiliyor. Şimdi de bu ürünlere kamp ateşi eklendi. Kısa süre ilkin Kickstarter’da kampanyası başlatılan Folding Fire yardımıyla, yakında istediğiniz her yere kamp ateşinizle beraber gidebileceksiniz.Ailesi ya da arkadaşları ile beraber derhal hepimiz bigün kamp alanında ya da açık havada keyif yapmıştır. Fakat her geçen gün daha azca yerde kamp ateşi yakmanıza izin veriliyor. Dahası bu ateşi yakmak için ihtiyacınız olanları taşımak da oldukça sıkıntılı. Bu sorunların çözümü için tasarlanan Folding Fire,hafifçe ve taşınabilir bir kamp ateşi. Tüm maceralarınızda size iştirak etmesi için tasarlanan bu vasıta, taşınabilir boyutları ve kolay kurulumu yardımıyla, açık havadaki muhteşem yoldaşınız olmaya aday.
 
İlginizi çekebilir
En Yeni İş Fikirleri
İnovatif Fikirler ile Para Kazanın!

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir